Przebudowa ulicy Myślenickiej dobiega końca [zdjęcia, video]. Kiedy pojadą nią samochody?

Rozbudowa ulicy Myślenickiej wchodzi w końcową fazę – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, pierwsze samochody pojadą po nowym asfalcie na Myślenickiej jeszcze w tym roku.

Przebudowa ulicy Myślenickiej dobiega końca. Rozpoczęło się asfaltowanie ostatniego, czwartego etapu tej inwestycji. Kolejne warstwy asfaltu pojawiły się na wysokości Wróblowic – między skrzyżowaniem z Niewodniczańskiego, a wąskim niegdyś na jeden samochód, przepustem nad lokalną rzeczką.

Nowy asfalt na Myślenickiej

Zdjęcie 1 z 6

(fot. ZDMK}

– Z trzech pozostałych etapów ta część rozbudowy Myślenickiej była najbardziej skomplikowana. Tu w zasadzie ulicę trzeba było wybudować od nowa. Sporo pracy mieli fachowcy z miejskich wodociągów. Musieli wybudować od podstaw kanalizacje sanitarną i deszczową. Powstało odwodnienie ulicy i nowa infrastruktura elektryczna oraz telekomunikacyjna, krawężniki, chodniki i oświetlenie – tłumaczą urzędnicy z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

W tej części ulicę Myślenicką udało się poszerzyć, dzięki temu jezdnie zostaną oddzielone brukowanym pasem. To z kolei wpłynie na uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa.

Rozbudowa ulicy prowadzącej od węzła Łagiewnickiego przez całe Swoszowice, aż do granic miasta trwa już od dwóch lat. – Została podzielona na etapy, tak żeby w tym rejonie mógł się odbywać względnie normalny ruch komunikacji miejskiej i samochodów. Pierwsze samochody pojadą po nowym asfalcie na tym fragmencie Myślenickiej najprawdopodobniej jeszcze w tym roku – obiecują pracownicy ZDMK.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie