Przebudują al. 29 listopada. Koszt 200 mln zł

Jest już przetarg, w przyszłym roku powinny zacząć się prace. Aleja 29 listopada od ul. Opolskiej do granic miasta w końcu zostanie przebudowana. Koszt prac to około 200 mln zł.

Dzięki przebudowie aleja, która jest przedłużeniem drogi krajowej nr 7 prowadzącej do Warszawy, zostanie poszerzona do dwóch pasów w każdym kierunku, a miejscami powstaną jeszcze buspasy. Według urzędników z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT) jest to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w północnej części Krakowa.

Przebudowa obejmie blisko 2,6-km odcinek od ul. Opolskiej do granic miasta. Zakłada on wykonanie projektu w ciągu roku oraz realizację inwestycji w dwa lata, czyli zakończenie prac na przełomie 2019 i 2020 roku.

– To duża inwestycja, która wymagała starannego przygotowania. Oprócz rozbudowy alei obejmie także przebudowę dwóch obiektów kolejowych, więc będzie to kosztowne zadanie, ale mamy także świadomość, że bardzo cenne dla mieszkańców – mówi dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Marcin Korusiewcz.

Przedstawiciele ZIKiT zastrzegają, że na czas prac budowlanych ruch na al. 29 Listopada będzie utrzymany, choć przewidywane są utrudnienia.

(wm)

fot. Jan Lorek

Zobacz także