Od kilku miesięcy trwają prace związane z uszczelnianiem tuneli Trasy Łagiewnickiej. Zakończono prace przy uszczelnianiu stropów. Teraz wykonawca trasy, firma Budimex SA, przestąpił do wykonania uszczelnień w ścianach bocznych. Aby można było to zrobić, konieczny jest demontaż paneli ogniochronnych.
O problemach z przecinakami w tunelach Trasy Łagiewnickiej pisaliśmy wielokrotnie (40. przecieków w tunelach Trasy Łagiewnickiej. Dotarliśmy do dokumentów).Pierwsze przecieki w tunelach pod rzeką Wilgą zostały zauważone już dwa miesiące po oddaniu trasy, w październiku ubiegłego roku. Były na tyle duże, że przy ujemnych temperaturach na stropach tuneli tworzyły się sople lodu, a na jezdni z powodu przeciekającej wody pojawiał się lód. (Metrowej długości sople i „czarny lód” na jezdni. Niebezpieczeństwo w tunelach Trasy Łagiewnickiej).
Od marca br. wykonawca inwestycji, firma Budimex, w ramach gwarancji prowadzi naprawy polegające na pompowaniu pomiędzy gruntem nad ścianami tuneli dodatkowej warstwy izolacyjnej. Prace obejmują iniekcje żywic epoksydowych w miejscach występowania przesiąków, doszczelnienie przejść infrastruktury teletechnicznej i energetycznej przez konstrukcje tunelu, oraz wymianę okładzin tunelowych, które uległy zawilgoceniu w wyniku przesiąku wody.
Obecnie zakończył się etap prac polegający na wykonywaniu uszczelnień dylatacji stropów tunelu TD 04 (ul. Kobierzyńska – ul. Zakopiańska). Wykonawca przystępuje do wykonania uszczelnień dylatacji ścian bocznych tunelu. Prace te będą związane z koniecznością demontażu i ponownego montażu elementów okładzinowych ścian – W ramach prac wykonawca Trasy Łagiewnickiej dokona wymiany elementów paneli okładzin ogniochronnych, na których stwierdzono zawilgocenia. W związku z wykonywanymi pracami prosimy o korzystanie w ich trakcie ze wskazanych tras objazdowych – informuje redakcję KRKnews.pl Michał Pyclik ze spółki Trasa Łagiewnicka S.A.
Prace prowadzone będą w godzinach nocnych, tj. 22-5. W bieżącym tygodniu prace planowane są w dniach 10 – 12 maja.
(JS)