Przeciwnicy zmian w strefie parkowania wychodzą na ulice. Straszą dzieci Majchrowskim

Sensacyjny filmik promuje dzisiejszy protest części mieszkańców Krakowa przeciwko zmianom ZIKiT w Strefie Parkowania. Wyjdą dziś na ulice, a na razie straszą prezydentem Jackiem Majchrowskim.

Samozwańczy lider protestów Michał Łenczyński wrzucił ku tej okazji na portal Youtube.com filmik, po obejrzeniu którego trudno dojść do siebie. Trwa niespełna minutę, ale aż kipi od demagogii, chwytów socjotechnicznych. Mógłby służyć za podręcznik, jak straszyć, by przekonać do swoich racji.

„Likwidacja parkowania” – krzyczą napisy i potem kolejne slajdy. „Nie zaparkujesz pod swoim domem, nie dowieziesz dzieci do szkoły, nie dojedziesz do babci i dziadka, nie dojedziesz do sklepu, nie dojedziesz do swojej parafii, a twoja firma po prostu upadnie” – straszy lektor. „Bez konsultacji” – krzyczy jeden z licznych napisów. Jakby organizatorzy protestu zapomnieli o całym cyklu konsultacji z mieszkańcami, dzięki którym mogli wytykać palcami i szydzić z urzędników ZIKiT.

„Ratujmy Kraków!” – apelują. Jakby pod murami stała szwedzka armia.

– Urzędnicy zrobili z Krakowa miasto – potwór – zaznacza Łenczyński. Napis potwór wjeżdża na twarz prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Sensacyjny filmik sprawia, że argumenty przeciwników zmian proponowanych przez ZIKiT, schodzą na drugi plan. Teraz jawią się jako grupka oszołomów pod przywództwem pana Michała, którzy z różnych powodów próbują blokować planowane zmiany. 

Protest odbędzie się dziś na ulicy Krakowskiej 21. Początek o godzinie 17:00.

(wm)

fot. Youtube.com

Zobacz także