Przed nami długi weekend. Podpowiadamy co robić

Długi weekend tuz, tuz. Sprawdź, co będzie działo się w mieście

Już jutro, w piątek, 6 stycznia orszak tradycyjnie wyruszy z trzech punktów miasta, aby spotkać się na Rynku Głównym i razem oddać pokłon nowonarodzonemu. Najwięcej nowości czeka tym razem na osoby, które dołączą do członu niebieskiego, który wyruszy z placu Matejki.

Tradycyjny Orszak Trzech Króli w Krakowie [trasy, godziny]

Już po raz kolejny krakowianie i turyści będą mieli okazję odbycia wyjątkowego spaceru po Krakowie śladem szopki krakowskiej. Wydarzenie, które poprowadzi dyrektor Muzeum Krakowa Michał Niezabitowski, odbędzie się już w najbliższy piątek, 6 stycznia, o godz. 14.00. Start przy szopce ustawionej na placu Matejki.

Już w ten piątek spacer śladami krakowskich szopek z dyrektorem Muzeum Krakowa

Po pandemicznej przerwie, znów zapraszamy na Rynek Podgórski na Podgórskie Kolędowanie. Tym razem wspólnie z mieszkańcami zaśpiewa Podgórski Chór Symfonia, który działa przy parafii Redemptorystów i który nawiązuje do tradycji działającego kiedyś chóru o tej samej nazwie. Spotykamy się w piątek, 6 stycznia o godz. 19.15 na Rynku Podgórskim.

Przed nami niezwykłe kolędowanie w blasku świec

X Festiwal Kolęd i Pastorałek Bożonarodzeniowych
8 stycznia o godz. 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się Koncert Finałowy X edycji Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych. Wystąpią : Kasia Sienkiewicz, Grażyna Łobaszewska, Janusz Radek , Krakowski Chór Dziecięcy oraz Laureaci Festiwalu.

„Rodzinne Rizdwo na Wawelu” – zaproszenie na świąteczne warsztaty
Zamek Królewski na Wawelu przekonuje, że święta Bożego Narodzenia mogą trwać dłużej. I nawiązując do terminu świąt obchodzonych przez osoby pochodzące z Ukrainy, zaprasza na rodzinne warsztaty, które odbędą się 7 stycznia.

MuFo Rakowicka
8 stycznia, godz. 12.00. Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Fotografika. Fotografia artystyczna w Polsce 1927-1978”.

(JS)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie