Przed nami turniej w układaniu kostki Rubika

140 zawodników weźmie udział w międzynarodowym turnieju układania kostki Rubika na czas, Dragon Cubing II 2023, który odbędzie się w najbliższy weekend, 9 i 10 grudnia, w MDK Dom Harcerza przy ul. Reymonta 18. Czeka na nich aż 10 konkurencji. 

Dragon Cubing II 2023 to już siódma edycja krakowskich zawodów speedcubingowych, a druga w tym roku. Wśród konkurencji znaleźć można tradycyjne układanie kostki Rubika w wersjach 2×2, 3×3, 4×4 i 5×5, które stanowią podstawę dla większości uczestników. Dodatkowo, zawodnicy będą mieli okazję zmierzyć się z megaminxem, pyraminxem, square-1 oraz zegarem (clock), co dostarczy dodatkowego emocjonującego wymiaru tej rywalizacji.

Nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników, zatem zarówno młodsi jak i starsi entuzjaści kostki Rubika będą próbowali swoich sił w tej pasjonującej dyscyplinie. To nie tylko doskonała okazja do pokazania swoich umiejętności, ale także wspaniałe widowisko dla obserwatorów, zachęcające do fascynacji i zainteresowania się tym niezwykłym hobby.

Patrycja Bliska 

 

Najnowsze

Co w Krakowie