Przed nami wyjątkowe i niepowtarzalne muzyczne przeżycie. Startuje 15. Krakowska Noc Jazzu.

Plenerowe sceny, muzealne dziedzińce i oczywiście klimatyczne kluby i kawiarnie – przed nami 15. edycja Nocy Jazzu, podczas której wystąpią między innymi Grażyna Auguścik z zespołem, Kuba Więcek, Paulina Przybysz, The Flash, YaniKa oraz Philip Lassiter Show.

Tegoroczna edycja odbędzie się tradycyjnie na Małym Rynku, a także na dziedzińcu Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, w Dworku Białoprądnickim, Nowohuckim Centrum Kultury, na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich i w Sukiennicach. Po dwóch latach przerwy spowodowanej ograniczeniami wynikającymi z pandemicznych obostrzeń powrócą także koncerty w klubach i kawiarniach, gdzie spotkania z melomanami trwają zwykle do późnych godzin nocnych.

− Od piętnastu lat w trakcie wakacji zapraszamy krakowian i gości w wyjątkową muzyczną podróż. Podczas Nocy Jazzu pokazujemy różne odmiany jazzu z całego świata. Zapraszamy artystów z wielu krajów i za każdym razem przekonujemy się, jak uniwersalnym językiem jest muzyka, a szczególnie jazz, jak ciekawy dialog inicjuje – powiedziała Katarzyna Olesiak, dyrektorka Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK.

W Nowohuckim Centrum Kultury odbędą się trzy koncerty: standardów jazzowych, jazzu ukraińskiego oraz koncert Grażyny Auguścik z zespołem.

Na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich wystąpią Mr Krime, Bolan, Grzegorz Dowgiałło, YaniKa. YaniKa i Wojciech Długosz podczas konferencji prasowej poświęconej Nocy Jazzu zachęcali do udziału w wydarzeniu łączącym jazz z elementami mody i jednocześnie pokazującym, jak żywym i zmieniającym się gatunkiem jest jazz. Jak podkreśliła YaniKa, będzie to koncert w niesamowitej przestrzeni, stanowiący mieszankę neo soule’u i r’n’b, z odrobiną dream popu i funky.

W Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki wystąpią miedzy innymi Kuba Więcek i Paulina Przybysz oraz The Flash – pierwsza w Polsce formacja, która proponuje niekonwencjonalne połączenie rocka, muzyki drum’n’bass, jazzu i noise. Urszula Nowak z radia JAZZKULTURA działającego przy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki podkreśla, że podczas tegorocznej Nocy Jazzu w Dworku usłyszymy artystów, których twórczość znajduje się „na rubieżach jazzu”, co pozwoli zaprezentować uzupełnienia i różne odcienie jazzu rozlewającego się na inne gatunki i dzięki temu dotrzeć także do nowych odbiorców.

W Sukiennicach odbędzie się koncert Wolfgang Muthspiel Trio, a na dziedzińcu MOCAK-u Max Klezmer Band. Na zakończenie na Małym Rynku zobaczymy i usłyszymy Philip Lassiter Show. To tylko wybrane propozycje przygotowane w ramach 15. krakowskiej Nocy Jazzu 

 Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.krakowskienoce.pl 

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie