Przed świętami Bożego Narodzenia wraca kolejowa „zakopianka”

Musisz przeczytać

Pociągi znowu dojadą z Krakowa do Zakopanego. Pierwsze składy do stolicy polskich Tatr ruszą przed świętami Bożego Narodzenia i będą kursowały do końca ferii. Nie będą jednak dojeżdżać do dworca głównego w Zakopanem, a – podobnie jak w okresie wakacyjnym – do tymczasowej stacji na Spyrkówce w rejonie ul. Chyców Potok. 

Jak informuje portal Nakoleji.pl pociągiem do Zakopanego pojedziemy z Krakowa  od 22 grudnia. Ostatni pociąg z Zakopanego odjedzie 28 lutego 2023 roku – podobnie jak w zeszłym roku. 

Obecnie na odcinkach między Suchą Beskidzką a Chabówką i Zakopanem jest realizowany kolejny etap prac, których efektem będzie skrócenie czasy podróży na trasie Kraków – Zakopane do dwóch godzin. Podczas tego etapu m.in. przebudowano stacje w Osielcu, Chabówce oraz przystanki osobowe w Skawie i Szaflarach. Na odcinku Szaflary – Biały Dunajec powstało nowe torowisko. Roboty trwają także na stacji końcowej w Zakopanem, gdzie powstaje centrum komunikacyjne.

Modernizacja kolejowej zakopianki, prowadzona jest w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych 97,98,99 na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – Chabówka – Zakopane”. Na realizację przeznaczono przeszło 1,1 mld zł netto. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 r.

 

(JS)

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca