Przedsiębiorca z Zakopanego organizuje strajk. „Duda i Morawiecki będą strząsać łupież z marynarki swojego szefa”

Piotr Zygarski, właściciel hotelu PRL w Zakopanem organizuje strajk w Warszawie. Jak zapowiada będzie w nim uczestniczyć wielu mieszkańców Podhala, ale nie tylko.

Pod Tatrami mocnym echem odbił się temat ferii zimowych w jednym terminie, zamknięcia hoteli i restauracji oraz zmienne stanowisko rządu w sprawie otwarcia stoków narciarskich.

Początkowo górale zapowiadali blokadę zakopianki. Teraz mowa już o dużym „spacerze” w centrum Warszawy, do którego miałyby się dołączyć organizacje pracodawców oraz kobiety.

– Za kilka dni dojdzie do “spaceru po Warszawie” wszystkich organizacji opozycyjnych. Mam nadzieję, że po tym panowie Duda i Morawiecki będą już do końca życia wyłącznie strząsać łupież z marynarki swojego szefa, a nie rządzić krajem – zapowiada Zygarski w rozmowie z serwisem innpoland.pl.

Właściciel hotelu PRL z Zakopanego nie ukrywa, że pod Podhalem głośno było o wypowiedzi prezydenta Dudy w sprawie otwarcia stoków narciarskich.

– Jeżeli po to 10 i pół miliona osób głosowało na Andrzeja Dudę po to, żeby teraz zajmował się stokami narciarskimi, to gratuluję jego wyborcom. Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że ja zrobię wszystko, żeby pan prezydent w tym roku pojeździł wyłącznie po swoich kolegach z rządu, a nie po stokach. Bo jego koledzy nie robią nic dla przedsiębiorców, pracodawców i pracowników – dodaje Zygarski.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie