„Przedszkola publiczne zagrożone” – jest petycja w ich obronie

Musisz przeczytać

Już ponad 2,9 tys. osób podpisało się pod petycją „Przedszkola publiczne zagrożone” w obronie przedszkoli, którym Urząd Miasta zamierza obniżyć dotacje. Utrzymanie dofinansowania na obecnym poziomie to – jak twierdzą autorzy petycji – „warunek niezbędny, aby przedszkola mogły przetrwać w istniejących warunkach ekonomicznych”.

„Po raz kolejny Kraków i Urząd Miasta Krakowa szuka oszczędności. Niestety i tym razem ich poszukiwanie rozpoczyna się od cięć w edukacji. Plany obejmują obniżenie dotacji dla przedszkoli publicznych i prywatnych. Zakładają one: – obniżenie dotacji publicznym przedszkolom o 20% – obniżenie dotacji prywatnym przedszkolom o 10%” – czytamy w petycji „Przedszkola publiczne zagrożone”.

„Zabranie tych 20% dotacji uderzy nie tylko w przedszkola, ale również w rodziców. Wiele placówek znajdzie się na skraju bankructwa, co znacząco zuboży ich ofertę, a zapewne spora ich część przestanie istnieć, dzieci stracą opiekę, a zatrudnieni pracę. Część przedszkoli publicznych (tych za 1zł.) przekształci się w prywatne z wysokim czesnym, a rodzice korzystający z usług przedszkoli prywatnych będą mieli wyższe czesne, na które nie każdego będzie stać” – to kolejny fragment petycji.

Jej inicjatorzy podkreślają, że przedszkola publiczne pełnią w Krakowie ważną rolę wspierając miasto w opiece nad dziećmi, że wszystkie te przedszkola tworzą 50 proc. miejsc dla dzieci w Krakowie. „Jak poradzą sobie Rodzice chcący iść do pracy, kiedy ich pociechy nie będą miały zapewnionej opieki?” = pytają autorzy petycji i apelują: „Prosimy zatem, aby każdy z Państwa poparł naszą petycję o zachowanie dotychczasowej kwoty dotacji o wartości 120% dla przedszkoli publicznych (czyli tych za 1zł). Wasze poparcie pozwoli nam zwrócić się do Radnych Miasta Krakowa z apelem o jak najszybsze przyjęcie uchwały utrzymującej wysokość dotacji dla przedszkoli publicznych w wysokości 120%, jest to warunek niezbędny, aby przedszkola mogły przetrwać w istniejących warunkach ekonomicznych”.

Link do petycji – Przedszkola Publiczne Zagrożone – Petycjeonline.com.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca