Przerażające nagranie. Rowerzysta cudem uniknął śmierci [film]

Ten film mrozi krew w żyłach. Jeden z rowerzystów miał więcej szczęścia niż rozumu. Przez swoją idiotyczną jazdę mógł nie tylko stracić życie, ale i narazić na szwank dziesiątki ludzi podróżujących tramwajem.

Bohater filmu, jadąc na rowerze, zdecydował się na ul. Karmelickiej wyprzedzić tramwaj z lewej strony.

– Dodajmy, że ten tramwaj miał długość 33 metry i jechał z prędkością 30 km/h, a motorniczy nie widział co się dzieje (z lewej strony tramwaju nie ma lusterka) – mówi Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK.

Rowerzyście nie przeszkadzało nawet to, że z przeciwnej strony nadjeżdżał drugi tramwaj. – Gdy rowerzysta w ostatniej chwili uniknął z nim zderzenia stracił równowagę i przewrócił się tuż przed jadącym za nim tramwajem. Tylko i wyłącznie dzięki przytomności motorniczego i błyskawicznej reakcji ten nierozsądny młody człowiek nie zginął. Motorniczemu, który użył wszystkich dostępnych hamulców udało się tramwaj zatrzymać – dodaje.

Gwałtowne hamowanie odczuli wszyscy pasażerowie siedzący wewnątrz tramwaju – na szczęście nikomu nic się nie stało.

– Na filmie Państwo tego nie zobaczą, bo ze względu na ochronę danych osobowych musieliśmy ten fragment usunąć, ale po upadku młody rowerzysta wstał i jak gdyby nigdy nic po prostu się uśmiechał… – czytamy na stronie MPK na Facebooku.

Rowerzysto!! – szanuj na drogach innych (i siebie też)

Ku przestrodze!Robi się coraz cieplej, na ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Niestety… niektórzy z nich, delikatnie mówiąc, psują opinię reszcie jeżdżącej prawidłowo i z poszanowaniem zasad zarówno ruchu drogowego jak i bezpieczeństwa na drogach.Komentarz do filmiku (jak i sam filmik) ze strony Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego S.A. w Krakowie:Chcemy, aby ten film był ostrzeżeniem, ale i zwróceniem uwagi na problem braku rozsądku i braku poszanowania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze przez niektórych rowerzystów. Bohater filmu jadąc na rowerze zdecydował się na ul. Karmelickiej wyprzedzić tramwaj z lewej strony. Dodajmy, że ten tramwaj miał długość 33 metry i jechał z prędkością 30 km/h, a motorniczy nie widział co się dzieje (z lewej strony tramwaju nie ma lusterka). Rowerzyście nie przeszkadzało nawet to, że z przeciwnej strony nadjeżdżał drugi tramwaj. Gdy rowerzysta w ostatniej chwili uniknął z nim zderzenia stracił równowagę i przewrócił się tuż przed jadącym za nim tramwajem. Tylko i wyłącznie dzięki przytomności motorniczego i błyskawicznej reakcji ten nierozsądny młody człowiek nie zginął. Motorniczemu, który użył wszystkich dostępnych hamulców udało się tramwaj zatrzymać (gwałtowane hamowanie odczuli wszyscy pasażerowie siedzący wewnątrz tramwaju – na szczęście nikomu nic się nie stało).Na filmie Państwo tego nie zobaczą, bo ze względu na ochronę danych osobowych musieliśmy ten fragment usunąć, ale po upadku młody rowerzysta wstał i jak gdyby nigdy nic po prostu się uśmiechał…Jak można bezpiecznie wozić pasażerów, gdy po ulicach jeżdżą tacy rowerzyści?

Posted by Jedź Bezpiecznie – TVP Kraków on Wednesday, March 28, 2018

(ip)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie