Przerażające uprowadzenie 20-latka w okolicach Krakowa. Drastyczne szczegóły!

Polewali wodą, przypalali rozgrzanym metalowym prętem, bili rękoma i deską po całym ciele, oblewali łatwopalną substancją, grożąc podpaleniem i pozbawieniem życia. W okolicach Miechowa doszło do przerażającego uprowadzenia, ale wszyscy porywacze zostali już złapani.

Kilkanaście dni temu 20-latek z powiatu miechowskiego otrzymał wiadomość od swojego kolegi, aby wyszedł przed dom. Chłopak nic nie podejrzewając, zjawił się na zewnątrz i wtedy został siłą wciągnięty do samochodu przez trzech mężczyzn. Jednym z porywaczy był wcześniej kontaktujący się z nim kolega.

Aby 20-latek nie wiedział, gdzie jadą, mężczyźni założyli mu na głowę worek i dowieźli do pustostanu. Tam został wprowadzony do małego, ciemnego pomieszczenia piwnicznego. Na miejscu, jak się okazało, było więcej oprawców.

Skrępowali oni ręce 20-latka, polewali go wodą, przypalali rozgrzanym metalowym prętem, bili rękoma i deską po całym ciele, oblewali łatwopalną substancją, grożąc podpaleniem i pozbawieniem życia. Z wypowiedzi  jednego ze sprawców wynikało, że w ten sposób egzekwuje on zwrot pożyczonych 20-latkowi pieniędzy, jednak rzeczywista kwota była już kilkanaście razy zawyżona i wciąż wzrastała. Mężczyźni bowiem doliczali sobie wartość straconego czasu na ich „egzekucję”

– Jak ustalili policjanci, działanie sprawców było zaplanowane, z podziałem na wykonywane zadania. Kiedy rano w budynku zapanowała cisza oznaczająca, że przetrzymywany został sam, mężczyzna wykorzystał ten moment i usuwając balast z klapy piwnicy, wydostał się z niej i uciekł. Na ulicy skorzystał z telefonu napotkanej kobiety i wezwał pomoc – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

Miechowscy policjanci natychmiast podjęli działania i sukcesywnie zatrzymywali kolejnych, w sumie siedmiu młodych mężczyzn, mieszkańców powiatu. W toku wszczętego śledztwa sześciu usłyszało już zarzut m.in. pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem.

Prokuratura Rejonowa w Miechowie wobec czterech mężczyzn wydała postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące, wobec dwóch zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Ostatni mężczyzna, zatrzymany dzisiaj także usłyszy zarzuty.

jk

Najnowsze

Co w Krakowie