Przespaliście Walentynki? Nie szkodzi! W weekend w Krakowie też jest co robić

Czerwono-Czarni – koncert/fot. Tomasz Cichocki

Koncert charytatywny, wspomnienie Oscarów, pokazy przedpremierowe – jeśli w Walentynku nie udało Wam się zrobić czegoś szczególnego, to nic nie szkody – mamy dla Was propozycje na sobotę i niedzielę!

Na wyjątkowy, charytatywny koncert zapraszamy w najbliższą sobotę. Artyści Opery Krakowskiej zagrają dla Australii. To wydarzenie będzie wyrazem ich zaangażowania w pomoc dla trawionego ogniem kontynentu i jego cierpiących mieszkańców oraz zwierząt. Dochód ze sprzedaży biletów–cegiełek zostanie przekazany za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża na konto funduszu pomocy i odbudowy ustanowione przez Australijski Czerwony Krzyż. A poza operową orkiestrą wystąpi też wielu uznanych solistów. Polecamy! Koncert rozpocznie się o godz. 18.30.

Niedawno za rolę tej artystki Renée Zellweger otrzymała Oscara. Jak słynną Judy Garland sportretuje Beata Rybotycka? Przekonamy się już w ten weekend na Scenie Stu! Garland to gwiazda światowego kina, aktorka o wybitnym talencie i unikatowym głosie. Legendarna postać – ikona popkultury. Międzynarodową sławę przyniosła jej rola Dorotki Gale z „Czarnoksiężnika z krainy Oz” oraz przebój „Over the rainbow”.  Artystyczne sukcesy splatały się u niej z życiowymi porażkami: walką z nałogami, długami, kolejnymi nieudanymi małżeństwami, brakiem prywatności. Muzyczny spektakl „Judy Garland. Na końcu tęczy” zobaczymy w sobotę o godz. 19 i w niedzielę o godz. 18.

Kino Mikro zaprasza w piątek o godz. 18.15 na przedpremierowy, walentynkowy pokaz filmu „Matthias i Maxime”. Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Film zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć. Opowiedziany w delikatnych pastelowych kolorach, błyskotliwych dialogach i piosenkach (między innymi Arcade Fire, Pet Shop Boys, Tom Odell, Florence+The Machine, Britney Spears) – dla tych, którzy znają twórczość Dolana, będzie to powrót do jego najlepszych czasów świetności! Jeśli przegapicie seans w piątek, to przedpremierowe pokazy „Matthiasa i Maxime’a” szykują też kina Agrafka (sobota, godz. 18.30) i Kika (niedziela, 20.30).

Teatr Bagatela w ten weekend zaprasza na „Boską terapię”! Na Scenie na ul. Sarego 7 zobaczymy spektakl na podstawie sztuki Anat Gov. Znaną psychoterapeutkę niespodziewanie odwiedza atrakcyjny mężczyzna. Ten wielkiego formatu Gość domaga się wyleczenia z depresji. Czy Ella podoła temu zadaniu? Sztuki Gov w lekkiej i przystępnej formie opowiadają o rzeczach najważniejszych. Tak jest i w wypadku „Boskiej terapii”, cieszącej się popularnością na całym świecie. Zapraszamy w piątek o godz. 19.15 i w niedzielę o godz. 17.

Zobacz także