Przeszukania mieszkań i wybuchy! Wielka akcja policji na osiedlu Strusia w Krakowie

Kilkanaście policyjnych radiowozów, straż pożarna i karetka pogotowia ratunkowego oraz przeszukiwanie mieszkań, a nawet wybuchy – tak wyglądała tajemnicza akcja policji na osiedlu Strusia w Krakowie. Policja potwierdza, że akcja miała miejsce, ale nie chce zdradzać jej szczegółów zasłaniając się dobrem śledztwa.

„W środę w godzinach popołudniowych ulice zapełniły się od radiowozów, a mieszkańcy alarmowali, że dzieje się coś niepokojącego – donosi Super Express. Z relacji mieszkańców wynika, że mundurowi przeszukiwali mieszkania.

Jak podaje Super Express, W środę (26 sierpnia 2020) na osiedlu Strusia w krakowskich Bieńczycach zaroiło się od służb ratunkowych, w szczególności policji. Na miejscu było kilkanaście radiowozów, straż pożarna i karetka pogotowia ratunkowego. Jak twierdzi jedna z mieszkanek, mundurowi przeszukiwali mieszkania „w poszukiwaniu przestępcy”, a na portalu społecznościowym napisała, że policjanci kazali jej otworzyć kanapę i zaglądali do środka. „W sieci pojawiły się też informacje o słyszalnych wybuchach” – informuje Super Express.

– Mogę potwierdzić, że odbywała się interwencja, na miejscu było kilka radiowozów. W akcji brali udział zarówno umundurowani, jak i nieumundurowani policjanci – poinformował dziennikarzy Piotr Szpiech, rzecznik krakowskiej policji. Nie podał jednak szczegółów dotyczących interwencji – z uwagi „na dobro śledztwa”.

(red)

CBA zatrzymało dwie osoby z Krakowa. W tle wielkie pieniądze 

Najnowsze

Co w Krakowie