Przewodniczący Episkopatu wzywa do modlitwy w intencji Włoch. Każdy może dołączyć do różańca

Przewodniczący Episkopatu napisał list ze słowami otuchy do wiernych i pasterzy we Włoszech. Abp Stanisław Gądecki wezwał wszystkich Polaków, aby o godz. 20:30 modlitwą różańcową pomodlić się za wszystkich Włochów. Z kolei o godz. 21.00 z okazji dnia św. Józefa we włoskich kościołach będą bić dzwony, a katolicy z Włoch proszeni są o wystawienie w oknie świec i odmówienie tajemnic światła różańca. Do inicjatywy będą mogli dołączyć także wszyscy Polacy. 

Wcześniej o godz. 20, zostanie odprawiona Msza Święta przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w intencji wszystkich Włochów dotkniętych epidemią.

– W tej trudnej godzinie chciałbym zapewnić wiernych i pasterzy Kościoła we Włoszech o duchowej bliskości, solidarności i modlitwie Kościoła, który jest w Polsce – podkreśla w liście abp Gądecki, prosząc o wstawiennictwa świętych biskupów Rzymu Jana XXIII, św. Pawła VI, i św. Jana Pawła II.

Episkopat Włoch powołał inicjatywę „Modlitwa za Włochy dotknięte epidemią”. Biskupi wezwali wiernych do modlitwy różańcowej w Uroczystość Świętego Józefa poprzez bicie dzwonów w kościołach, wystawienie w oknie świecy i odmówienie tajemnic światła różańca o godz. 21. Również papież Franciszek zapowiedział podczas środowej audiencji generalnej, że przyłączy się do inicjatywy włoskiego Episkopatu. 

js/Episkopat.pl

Najnowsze

Co w Krakowie