Przez miasto przeszedł dziecięcy korowód (galeria)

Do jutra, 22 września potrwa tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.  Z tej okazji przez Kraków przeszedł dziecięcy korowód.  

„W asyście służb, smoków, a nawet trębacza, przeszedł dziś ulicami Krakowa dziecięcy korowód. Celem akcji ,,Pieszo do celu” jest popularyzacja wśród najmłodszych znajomości przepisów ruchu drogowego, kształtowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze, a także promowanie ekologicznych środków transportu” informuje krakowska straż miejska.

fot. Straż Miejska w Krakowie 

Wydarzenie organizowane jest we wszystkich krajach naszego kontynentu oraz poza jego granicami, np. w Japonii czy Brazylii. Zainicjowana przez Komisję Europejską – Dyrekcję Generalną ds. Mobilności i Transportu w 2002 r. kampania, zachęca mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych sposobów podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej lub carpoolingu.

Zwieńczeniem akcji będzie Europejski Dzień bez Samochodu: w tym dniu w pojazdach komunikacji miejskiej wyłączone zostaną kasowniki. 22 września – tak, jak w latach poprzednich, pojazdach komunikacji miejskiej wyłączone zostaną kasowniki. Z bezpłatnych przejazdów będzie można korzystać na dziennych i nocnych liniach autobusów i tramwajów. W godzinach 13.00–17.00 na Politechnice Krakowskiej wypróbować będzie można symulator tramwaju NGT6. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu tramwaju po wirtualnym mieście, porozmawiać z wykwalifikowanymi instruktorami na temat jazdy tramwajami oraz poznać przepisy ruchu drogowego odnoszące się do tramwajów.

Najnowsze

Co w Krakowie