Przez pandemię nie będzie wigilijnego spotkania, ale posiłki trafią do około 800 osób

Musisz przeczytać

Wieloletnią krakowską tradycją jest wigilijne spotkanie prezydenta Krakowa z osobami z niepełnosprawnościami. W tym roku ze względu na epidemię zostanie ono zastąpione przekazaniem świątecznych posiłków.

– Mając na uwadze trudną sytuację zdrowotną i nierzadko finansową, w jakiej z powodu pandemii koronawirusa znalazło się wielu mieszkańców Krakowa, w tym także osób z niepełnosprawnościami, w tym roku zamiast wigilijnego spotkania prezydenta Krakowa ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami zorganizujemy przekazanie posiłków wigilijnych. Trafią one do około 800 mieszkańców z niepełnosprawnościami – mówi Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. osób z niepełnosprawnościami.

Świąteczne posiłki trafią do osób z niepełnosprawnościami wskazanych przez organizacje pozarządowe działające w Krakowie na rzecz tej grupy mieszkańców. W wigilijne przedpołudnie będą przekazywane w kilku punktach miasta, w siedzibach organizacji, a także zostaną dostarczone do miejsc zamieszkania tych osób, które mają trudności z poruszaniem się.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca