Przy Plantach powstał skwer im. Zbigniewa Wodeckiego. Gdzie dokładnie?

Zbigniew Wodecki został patronem skweru w Krakowie. 6 maja, w dniu urodzin wybitnego muzyka, odbyła się uroczystość nadania jego imienia skwerowi na Plantach przy altanie na wysokości ul. św. Marka i Westerplatte.

To miejsce, gdzie najchętniej i najczęściej spacerował artysta. W wydarzeniu udział wzięli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, rodzina artysty oraz Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.

Uroczystość rozpoczęło odegranie hejnału mariackiego z altanki i przecięcie wstęgi. Skwer ma specjalne tablice z imieniem zmarłego w 2017 roku muzyka.

– Nazwy ulic placów czy skwerów to swego rodzaju znaki historii. Jednym z takich właśnie znaków – znakiem artystycznego klimatu współczesnego Krakowa – będzie skwer Zbigniewa Wodeckiego – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Skwer mieści się przy Plantach, w pobliżu altany na wysokości ulic św. Marka i Westerplatte. Ten szlak wzdłuż Plant, ulicy Grodzkiej aż do Rynku Głównego, Zbigniew Wodecki przemierzał, odprowadzając dzieci, a potem wnuki do szkoły muzycznej, idąc na ulubiony krakowski Stary Kleparz czy na kawę z przyjaciółmi. 

(ko)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie