Przy ulicy Czyżewskiego wycięto około 70 zdrowych drzew. W ich miejsce zjazd na osiedle

Mieszkańcy Krowodrzy muszą przyzwyczaić się do zupełnie nowego widoku. Przy ulicy Czyżewskiego wycięto około 70 zdrowych drzew. W ich miejsce powstanie droga dojazdowa do nowopowstającego osiedla.

O sprawie informuje Radio Kraków. Wycinka drzew ma związek z budową bloku mieszkalnego. Deweloper zaplanował w ich miejsce drogę dojazdową na swoje osiedle.

Na wycinkę pozwolił Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Michał Pyclik, rzecznik prasowy tej jednostki, podkreślił, że nowa ulica upłynni ruch samochodowy w tym miejscu.

– Drzewa zniknęły, ponieważ przebudowywujemy ulice, żeby ten cały układ drogowy był w stanie przenosić ruch, gdy w pobliżu powstanie duże osiedle. My tej decyzji nie konsultowaliśmy z mieszkańcami Krowodrzy. Cała ta inwestycja nie jest jednak realizowana przez ZIKiT, ale inwestora, który jest pełnomocnikiem ZIKiT w tym zakresie – mówi Pyclik, cytowany przez Radio Kraków.

Mieszkańcy są wściekli, z bólem patrzą na pnie ściętych drzew. Część internautów postanowiła złożyć wizytę na Facebook’owym profilu dewelopera odpowiedzialnego za nowe osiedle:

Na stronie Radia Kraków można znaleźć zdjęcia z wycinki drzew.

(wm, Radio Kraków)

fot. Pixabay

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie