Przybywa lotów z Krakowa, ale niektóre linie po raz kolejny przesuwają termin powrotu na Balice

Coraz więcej linii lotniczych wznawia regularne rejsy z Krakowa. Dziś (poniedziałek, 6 lipca) w rozkładzie lotów z Balic jest ok. 40 połączeń, na jutro zaplanowano niespełna 30. Przed wybuchem epidemii z krakowskiego lotniska odlatywała ponad setka samolotów rejsowych każdej doby.

W porównaniu do kwietnia i maja, rośnie liczba lotów z Krakowa. Ale o skali zmniejszenie ruchu lotniczego na Balicach świadczą statystyki dotyczące liczby obsłużonych pasażerów. W czerwcu z krakowskiego lotniska odleciało lub tu przyleciało niespełna 14,4 tys. pasażerów. Rok temu w czerwcu Balice przyjęły lub odprawiły blisko 750 tys. osób.

– Czerwiec to miesiąc, gdy Kraków Airport mozolnie, ale konsekwentnie odbudowuje się po 2,5 miesięcznym zamknięciu. Z każdym dniem zaczęło się pojawiać coraz więcej pasażerów – podkreśla Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W lipcu ruch na lotnisku w Krakowie powinien być co najmniej kilkukrotnie większy niż w czerwcu. Ale nie ma co marzyć o statystykach rzędu 800 tys. pasażerów miesięcznie. Wynik 200 -300 tys. obsłużonych pasażerów już byłbym gigantycznym krokiem w kierunku odbudowy normalności sprzed epidemii.

Do tego część linii po raz kolejny przesuwa terminy wznowienia lotów. A niektóre nawet zawieszają podjęte wcześniej decyzje o powrocie na Balice.

Kiedy zaczną latać z Krakowa

FLYDUBAI – 9 lipca
BRITISH AIRWAYS – 10 lipca
AUSTRIAN AIRLINES – 14 lipca
JET2.COM – 16 lipca
EL AL – 3 sierpnia
SWISS – 7 sierpnia
SAS – 16 sierpnia
TRANSAVIA – 31 sierpnia
EL AL – 3 sierpnia
EUROWINGS – 1 września
FINN AIR – 1 września
Brussels Airlines – zawieszone loty (plan był od 2 września)
AUSTRIAN AIRLINES – zawieszone loty (plan pierwotny – 14 lipca)
AEGEAN – zawieszone loty
LAUDAMOTION – zawieszone loty
AMERICAN AIRLINES – całkowite wycofanie się z planowanych lotów do Chicago w tym i przyszłym roku.

GS

Nie będzie lotów z Krakowa do Chicago. American Airlines rezygnuje z Balic

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie