Przygotowania do ŚDM na kolejnym etapie

Musisz przeczytać

Przygotowania Krakowa do Światowych Dni Młodzieży wkraczają w decydującą fazę. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformował właśnie o ogłoszeniu pierwszych przetargów w związku z ŚDM. Chodzi m.in. o dostarczenie przenośnych toalet, które mają stanowić sanitarne zabezpieczenie imprezy. Lada moment ruszą również remonty kolejnych przejść i ulic, które mają być gotowe na Światowe Dni Młodzieży.

W ubiegłym roku rozpoczął się remont przejścia na skrzyżowaniu ulic Wielicka – Wlotowa i jak zapewnia ZIKiT, będzie on kontynuowany w najbliższych miesiącach, tak by zdążyć z ukończeniem prac na Światowe Dni Młodzieży. Przejście zyska m.in. nowe płytki, naprawione zostaną schody oraz ściany przejścia, które od dawna czekało na remont. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to remont powinien zakończyć się w marcu.

Z kolei do końca maja będą trwały prace przy przejściu podziemnym pod al. Krasińskiego w rejonie ulicy Morawskiego. Znajdujący się tam sufit podwieszany wymaga pilnej naprawy, a dodatkowo miasto chce przy okazji remontu wykonać projekt dwóch wind – wszystko kosztem 100 tys. złotych. Ten remont zakończy się jednak dopiero w przyszłym roku.

Krakowianie mogą spodziewać się również utrudnień w przejściu podziemnym przy ul. Faustyny, gdzie jednak wykonywane będą jedynie prace kosmetyczne i zakończą się one na początku kwietnia, a konkretniej przed Świętem Bożego Miłosierdzia (3.04).

Niebawem poznamy również wykonawców, którzy będą odpowiadali za remonty ul. Skotnickiej, Nowosądeckiej, Zakopiańskiej i Brożka. Na początku lutego rozstrzygnięte powinny zostać bowiem przetargi ogłoszone przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca