Przylasek Rusiecki. Tu na razie jest…, ale będzie kąpielisko [zdjęcia]

Fot. Facebook Nowa Huta Przyszłości

W taki upał jak dziś aż miło byłoby skorzystać z kąpieliska w Przylasku Rusieckim. Na razie to jednak plac budowy, na którym ruszyły prace ziemne. Kąpielisko będzie dostępne dla wszystkich dopiero w przyszłym sezonie letnim.

Umowę na przygotowanie i realizację nowoczesnego kąpieliska w Przylasku Rusieckim podpisano pod koniec 2019 roku. Początek sierpnia upłynął na budowie pod znakiem robót ziemnych. Przygotowywane są też miejsca pod budynki zaplecza kąpieliska.

O pracach na budowie spółka Nowa Huta Przyszłości, odpowiadająca za zagospodarowanie kąpieliska, informuje na Facebooku i Instagramie. O kąpielsko w Przylasku będzie też można o to zapytać pracowników spółki na sobotnim Pikniku Krakowskim w Parku Lotników Polskich.

W Przylasku Rusieckim powstanie nowoczesne kąpielisko. Powstanie tam zadbany teren rekreacji i wypoczynku – pojawią się m.in. hamaki, pomosty widokowe, plac zabaw i punkty widokowe oraz budynku zaplecza dla kąpieliska. Będą też lampy regulujące stopień oświetlenia w zależności od ruchu w okolicy.

(red)

Zakaz kąpieli na Zakrzówku? Nie dla wszystkich. Tłumy w wodzie i na skałkach

Zobacz także