Pułapka na dziki na Ruczaju. Pierwsze osobniki już w nią wpadły [video]

Musisz przeczytać

Ustawiona na Ruczaju pułapka na dziki już się sprawdziła – wpadło w nią kilka sztuk zwierząt grasujących po osiedlach. Urząd Miasta Krakowa nie wyklucza, że podobne pułapki pojawia się w innych rejonach miasta.

„Pierwsza pułapka na dziki w Krakowie to inicjatywa Urzędu Miasta Krakowa i Polskiego Związku Łowieckiego. To odpowiedź na coraz częstsze skargi na dziki grasujące po osiedlach mieszkaniowych” – podaje magistrat.

„Pomysł odłowni to moja inicjatywa – pogotowia dla dzikich zwierząt miasta Krakowa oraz Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta. PZŁ nie udzielił nam żadnego wsparcia przy tym projekcie. Dlatego wysoce krzywdzące są informacje ze PZŁ wielce współpracowało przy projekcie bezkrwawej relokacje dzików, co najwyżej rzucało kłody pod nogi” – poinformował nas Łukasz Styrylski, właściciel urządzenia do wyłapywania dzików.

W klatce zostawiono kukurydzę. Kiedy pojawią się dziki, pilnujący pułapki operator otrzyma sms-a. Za pomocą specjalnej aplikacji może sprawdzić, czy w środku są zwierzęta. Jeśli tak, może zamknąć klatkę – spuścić specjalną zapadnię. Dziki zostaną uśpione, a potem wywiezione do lasu.

I taki scenariusz już raz się sprawdził. Jak in formuje magistrat, do pułapki odłowiono kilka dzików.

Wszystkie incydenty związane z dziką zwierzyną, stwarzającą bezpośrednie zagrożenie, mieszkańcy powinni zgłaszać do Straży Miejskiej na numer alarmowy: 986. Zgłoszenia mieszkańców umożliwią szybkie poinformowanie działającego na zlecenie miasta pogotowia interwencyjnego ds. dzikich zwierząt oraz Polskiego Związku Łowieckiego. W uzasadnionych przypadkach przeprowadzone zostaną działania w terenie – próby odłowienia dzików specjalistyczną odłownią, w sposób jak najmniej dla nich uciążliwy oraz wywiezieni ich poza granice miasta, na tereny niezabudowane.

Wydział Kształtowania Środowiska oznacza tablicami ostrzegawczymi i informacyjnymi miejsca, w których dochodzi do konfliktów z udziałem dziko żyjących zwierząt na terenie Krakowa. Jak dotychczas oznakowano w Krakowie kilkadziesiąt takich lokalizacji.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca