TVN24 emituje kolejny krytyczny reportaż o kardynale Dziwiszu

Musisz przeczytać

Dwie części „Purpurowej sieci” to kolejny reportaż TVN24 poświęcony kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi. Tym razem bohaterem jest także abp. Józef Kowalczyk, który razem z kard. Dziwiszem miał decydować o awansach w polskim Kościele.

„To oni przez kilkadziesiąt lat decydowali o awansach w polskim Kościele. To ich nazwiska pojawiają się przy sprawach tuszowania nadużyć seksualnych” – tak reportaż „Purpurowe sieci” zapowiada TVN24. Autorem dokumentu jest Marcin Gutowski, którego wcześniejszy reportaż o kardynale Dziwiszu „Don Stanislao”,a także następny „KRÓLestwo” o polonijnym serminarium w Orchard Lake, wywołały wielkie kontrowersje i emocje. Materiał jest częścią cyklu „Bielmo” o nadużyciach seksualnych w Kościele katolickim.

„Niezwykle mocna sieć znajomości, zależności, krzyżujących się biografii najważniejszych polskich hierarchów – sieć, w której centrum są kard. Stanisław Dziwisz i abp Józef Kowalczyk – dziś emerytowani, ale kiedyś najbliżsi współpracownicy Jana Pawła II. To oni przez dobrych kilkadziesiąt lat decydowali o awansach w polskim Kościele. To oni stoją za nominacjami wielu duchownych, także obecnego Episkopatu oraz nominacjami duchownych, na których coraz częściej padają bardzo poważne oskarżenia (…) Na czym polegał „mechanizm Paetza”, kim byli „chłopcy Gulbinowicza”, czyli jak tworzyła się ta „purpurowa sieć” – o tym w reportażu autora „Don Stanislao” Marcina Gutowskiego – zapowiada TVN24.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca