Aktualności Biznes

Pustki na półkach w sklepach Małpka. Koniec jest bliski?

Czy to będzie kolejny spektakularny upadek? Sieć sklepów Małpka ma poważne problemy, a półki w sklepach świecą pustkami.

Małpka weszła na rynek z odważnym planem. Miała konkurować z popularną siecią Żabka, a tymczasem coraz więcej wskazuje na to, że podzieli los Almy.

O kłopotach sieci pisze portal Wiadomości Handlowe. Autor artykułu kilkakrotnie próbował skontaktować się z przedstawicielami Małpki, po wielu próbach udało się zdobyć jedynie krótkie stanowisko, w który firma zapewnia, że trwają prace nad planem naprawczym.

 

Efekty tych działań mają być widoczne „w ciągu najbliższych” tygodni, jednak na razie półki w sklepach są coraz bardziej puste. Sklepy nie otrzymują dostaw, pracownicy są zdezorientowani, bo centrala nie tłumaczy powodu problemów.

Brakami towarów w sklepie zaniepokojeni są także klienci sieci. W mediach społecznościowych pytają Małpkę, co się dzieje. – Zdajemy sobie sprawę ze zmniejszonej dostępności niektórych produktów w naszych sklepach i pracujemy nad tym, aby sytuacja jak najszybciej wróciła do normy. Na obecny stan rzeczy wpłynęło kilka czynników, natomiast jesteśmy przekonani, że wkrótce zaopatrzenie ulegnie poprawie – zapewnia zespół Małpki na Facebooku. W innym wpisie firma tłumaczy, że bieżąca sytuacja “wynika przede wszystkim z wdrażania nowego systemu automatyzacji dostaw oraz negocjacji z niektórymi dostawcami”. – Prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość – apeluje sieć.

(wm, Wiadomości Handlowe)

fot. malpkaexpress.pl