Puszki i butelki wymieniali na rośliny. Tak wyglądały krakowskie Dni Ziemi

Dni Ziemi / fot. KRKnews

Na dwa dni aleja Róż zamieniła się w ekologiczne centrum Krakowa. Podczas Dni Ziemi mieszkańcy mogli otrzymać darmowe sadzonki, dowiedzieć się jak być „zero waste”, czy jak należy segregować śmieci. Dla dzieci przygotowano warsztaty edukacyjne, zabawy oraz grę miejską.

Każdy kto chciał otrzymać darmową sadzonkę musiał przynieść 50 plastikowych butelek lub 50 metalowych puszek. Do wyboru było wiele gatunków roślin, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Podczas imprezy do dyspozycji mieszkańców były stoiska miejskich, proekologicznych spółek. Można było usiąść za kierownicą elektrycznego autobusu i radiowozu MPK lub obejrzeć flotę samochodów MPO. Przygotowano także tablice z informacjami o nowej segregacji odpadów. Zainteresowani dowiedzieli się również o zaletach picia wody z kranu oraz wpływie smogu na nasze zdrowie.

Dni Ziemi / fot. KRKnews

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Odbyło się wiele warsztatów m.in. recykling plastyczny czy ogrodowe rzemiosło. Wodociągi Miasta Krakowa przygotowały przedstawienie edukacyjne o wędrówkach kropelki.

Dla młodzieży wyświetlano ekofilmy, które przedstawiały zagrożenia związane z ociepleniem klimatu. Dla szkół i przedszkoli przygotowano grę miejską. Odbył się także konkurs wiedzy o nowohuckich parkach. 

Dni Ziemi / fot. KRKnews

 

just.

Zobacz także