Radna chce ślizgawki dla dzieci w Parku Dębnickim

Radna Iwona Chamielec proponuje, by w Parku Dębnickim powstało naturalne lodowisko. Radna zwróciła się w tej sprawie z interpelacją do prezydenta Jacka Majchrowskiego.

Według radnej Iwony Chamielec ślizgawka w Parku Dębnickim byłaby doskonałą atrakcją, jak również sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Jej zdaniem naturalne lodowisko w parku minimalizowałoby także ryzyko wchodzenia przez dzieci i młodzież na zamarzające naturalne akweny, gdzie lód bywa zdradliwy i niebezpieczny.

„Zbliża się czas ferii zimowych, a prognozowana pogoda w drugiej połowie stycznia, wskazuje na to, że niska temperatura będzie się utrzymywać co najmniej kilka dni (…). Przedsięwzięcie jest bardzo proste i szybkie do zrealizowania i – co najważniejsze – nie wymaga dużych nakładów finansowych, a na pewno sprawi wiele frajdy i radości osobom korzystającym z zimowej atrakcji” – czytamy w interpelacji radnej. „Jestem przekonana, że dzięki przychylności Pana Prezydenta oraz zaangażowaniu odpowiednich jednostek np. Ochotniczej Straży Pożarnej, Zarządu Zieleni Miejskiej czy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, wspomniana atrakcja ma szansę zaistnieć na terenie dzielnicy VIII Dębniki” – podsumowuje swój apel Iwona Chamielec.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie