Radna interweniuje – hałas z Hype Parku dociera też do jej mieszkania

Radna Małgorzata Jantos interweniuje w sprawie Hype Parku. Mieszkańcy sąsiadujący z popularnym w Krakowie miejscem zabawy narzekają na zbyt duży hałas. Radna złożyła w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta. Przyznaje w niej, że choć mieszka daleko od ul. Kamiennej, gdzie działa Hype Park, hałas dociera także do jej mieszkania.

Hype Park to bardzo popularna wśród krakowian imprezownia, która jakiś czas temu przeniosła się z Dolnych Młynów na tereny przy ul. Kamiennej. Tuż po otwarciu w nowym miejscu pojawiły się skargi na zbyt duży hałas. Wówczas zarządzający Hype Parkiem zapowiedzieli zmiany. Według radnej hałas nadal jest zbyt uciążliwy.

– Doświadczyłam tego na własnej skórze – mówiła Małgorzata Jantos na środowej sesji Rady Miasta, podczas której złożyła interpelację w sprawie Hype Parku. Radna twierdzi hałas z tego miejsca dobiega do jej mieszkania, choć mieszka dość daleko od ulicy Kamiennej. – Dopytywałem, czy i kto dał zgodę na hałas przekraczający, jak się zdaje, wszelkie normy. Otrzymałam informację, że organizatorzy otrzymali zgodę na sprzedaż alkoholu, ale nikt nie wie, czy jest kontrolowany poziom hałasu, który fundują okolicznym mieszkańcom, w tym także i pacjentom szpitala – stwierdziła radna Jantos. Jej zdaniem hałas wydobywający się z Hype Parku podczas koncertów, które odbywają się nie tylko w weekendy, słyszany jest w odległości „paru kilometrów”.

Czy Wydział Środowiska daje zgodę na przekraczanie norm hałasu? Czy ktokolwiek z Wydziału Środowiska analizuje zaistniałą sytuację – pyta prezydenta Małgorzata Jantos. I podkreśla, że program Hype Parku rozpisany jest do połowy października, ale mieszkańcy już pytają, co będzie w przyszłym roku.

(GS)

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie