„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Dotychczasowa radna zostanie pełnomocnikiem prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Jak informuje magistrat, Nina Gabryś została Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej. Stanowisko obejmie 11 stycznia 2021 roku.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaakceptował wyniki konkursu na stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Równościowej. W wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego na stanowisku zostanie zatrudniona Nina Gabryś.

Nina Gabryś posiada wykształcenie wyższe humanistyczne, jest historyczką. Od wielu lat współpracuje ze stowarzyszeniami i innymi organizacjami zajmującymi się problematyką równościową. Była współzałożycielką i wiceprezeską Stowarzyszenia „Sto Lat Głosu Kobiet” oraz autorką akcji „Kultura niepodległa kobiet”. Od listopada 2018 roku pełni funkcję Radnej Miasta Krakowa (z funkcji radnej będzie musiała zrezygnować wobec braku możliwości łączenia tej funkcji z zatrudnieniem w Urzędzie).

Jest Przewodniczącą Rady ds. Równego Traktowania. W ramach działań Rady współorganizowała liczne wydarzenia takie jak „Tramwaj praw człowieka” oraz była współautorką poradnika dla osób podwójnie wykluczonych w pandemii. Była m.in. inicjatorką uchwał o powołaniu kampanii o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, uchwały o utworzeniu programu profilaktyki raka piersi u młodych kobiet, programu warsztatów z edukacji seksualnej dla młodzieży w krakowskich szkołach.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca