Radni PiS i Przyjaznego Krakowa obronią abpa Marka Jędraszewskiego

Musisz przeczytać

Na najbliższej sesji Rady Miasta Krakowa głosowany będzie obywatelski projekt uchwały w sprawie zmiany składu kapituły medalu Cracoviae Merenti. W praktyce chodzi o wyrzucenie z tego gremium metropolity krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego. To drugie podejście do takiego głosowania i wszystko wskazuje na to, że i tym razem radni PiS oraz Przyjaznego Krakowa obronią abpa Jędraszewskiego.

Testem głosowania, która ma się odbyć sesji 1 grudnia, było opiniowanie projektu na dzisiejszym (22 listopada 2021) posiedzeniu Komisji Głównej. Komisja negatywnie odniosła się do inicjatywy obywatelskiej. O wynikach głosowania poinformował przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec. „Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza w sprawie zmiany składu kapituły medalu Cracovia Merengi i usunięcia z jej składu abp Marka Jędraszewskiego nie uzyskała pozytywnej opinii Komisji Głównej Rady Miasta Krakowa za pozytywną opinią głosowało tylko 4 radnych, przeciwko było 9 z klubów PiS i Przyjazny Kraków” – napisał na Facebooku Dominik Jaśkowiec. – To tylko głosowanie nad opinią, ale pokazuje rozkład głosów – dodał przewodniczący RMK.

Dwa lata temu inicjatorem usunięcia abpa Marka Jędraszewskiego z Kapituły Medalu Cracoviae Merenti był Dominik Jaśkowiec. Wtedy uchwała przepadła, a metropolitę krakowskiego obronili radni PiS i prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków. I ich stanowiska w tej sprawie przez ten czas się nie zmieniły.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca