Radni PO: PiS cofa wieloletnią politykę ochrony powietrza w Małopolsce

Radni PO z małopolskiego sejmiku, Rady Miasta Krakowa i powiatu krakowskiego krytykują PiS za inicjatywę wydłużenia terminu na likwidację kopciuchów w Małopolsce. Według radnych PO – PiS robi krok wstecz w polityce ochrony powietrza w naszym regionie.

Jak już informowaliśmy, władze województwa skierowały do konsultacji projekt uchwały sejmiku przedłużającej o rok termin a likwidację bezklasowych pieców węglowych. Zgodnie z obowiązującą uchwałą antysmogową dla Małopolski kopciuchy mają zniknąć do końca tego roku. Po zmianie termin zostanie przesunięty na koniec 2023 roku.

https://krknews.pl/kopciuchy-podymia-w-malopolsce-o-rok-dluzej-jest-projekt-uchwaly-sejmiku/

Według Jacka Krupy, przewodniczącego klubu radnych KO w małopolskim sejmiku, byłego marszałka województwa, zgoda na palenie złej jakości opałem w Małopolsce to przyznanie się do porażki przez obecny Zarząd Województwa. – Radni Koalicji Obywatelskiej są stanowczo przeciwko tej uchwale – stwierdził Jacek Krupa i zapowiedział, że klub KO będzie wnioskował o wycofanie się z proponowanych obecnie zmian.

Krakowski radny Łukasz Sęk zapowiedział z kolei, że miejscy radni KO będą namawiali mieszkańców Krakowa od udziału w konsultacjach dotyczących wycofania się przez PiS z uchwał antysmogowych. Radni Tadeusz Arkit (sejmik) i Grzegorz Małobrody (powiat krakowski) zwracali uwagę, że rząd PiS zaproponował tylko dopłaty do węgla, a wyższe koszty dotkną także ogrzewających budynki dzięki innym źródłom ciepła.

(red)

Jak wybrać najlepszy materac?

Najnowsze

Co w Krakowie