Miasto

Radni zlitowali się nad zwierzętami. Będą dodatkowe pieniądze

Wszystko wskazuje na to, że schronisko dla zwierząt przy ul. Rybnej zostanie przebudowane. Radni Krakowa zgodzili się na zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, przekazując brakujące pieniądze na ten cel.

W ogłoszonym latem przetargu na przebudowę schroniska wpłynęły dwie oferty, obie z nich o około 25 proc. przekraczały kwoty zapisane na ten cel w dokumentach finansowych Miasta.

Dlatego Zarząd Inwestycji Miejskich zwrócił się do Rady Miasta Krakowa o zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i zwiększenie środków na przebudowę schroniska. W środę radni przegłosowali projekt uchwały.

– To pozwoli nam na rozstrzygnięcie przetargu i zawarcie umowy z wykonawcą – informuje Janina Pokrywa dyrektor ZIM w Krakowie.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie rozbiórka starego budynku kwarantanny. W to miejsce ma powstać nowy pawilon dla zwierząt, w którym będzie oddział kwarantanny. Ponadto wykonawca częściowo przebuduje instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożenie infrastruktury podziemnej.

jk, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. MTaSOfan via Foter.com