Radni zlitowali się nad zwierzętami. Będą dodatkowe pieniądze

fot. MTaSOfan via Foter.com

Wszystko wskazuje na to, że schronisko dla zwierząt przy ul. Rybnej zostanie przebudowane. Radni Krakowa zgodzili się na zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej, przekazując brakujące pieniądze na ten cel.

W ogłoszonym latem przetargu na przebudowę schroniska wpłynęły dwie oferty, obie z nich o około 25 proc. przekraczały kwoty zapisane na ten cel w dokumentach finansowych Miasta.

Dlatego Zarząd Inwestycji Miejskich zwrócił się do Rady Miasta Krakowa o zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i zwiększenie środków na przebudowę schroniska. W środę radni przegłosowali projekt uchwały.

– To pozwoli nam na rozstrzygnięcie przetargu i zawarcie umowy z wykonawcą – informuje Janina Pokrywa dyrektor ZIM w Krakowie.

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej, a następnie rozbiórka starego budynku kwarantanny. W to miejsce ma powstać nowy pawilon dla zwierząt, w którym będzie oddział kwarantanny. Ponadto wykonawca częściowo przebuduje instalacje wewnętrzne oraz zaaranżuje od nowa otoczenie schroniska wraz z przełożenie infrastruktury podziemnej.

jk, krakow.pl

zdjęcie tytułowe / fot. MTaSOfan via Foter.com

Zobacz także