Radny apeluje do prezydenta Majchrowskiego o rozszerzenie strefy MPK

Radny Wojciech Krzysztonek chce, by autobusy zaczęły jeździć również po ulicy Życzkowskiego. – Brak komunikacji miejskiej w obrębie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Czyżynach generuje wiele problemów, zwłaszcza dla pracujących w niej osób – argumentuje.

Krzysztonek napisał interpelację do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Uważa, że skierowanie regularnej linii autobusowej w ten obszar wydaje się być optymalnym rozwiązaniem.

„Do tej pory przeszkodą wskazywaną w tym zakresie przez ZIKiT był przede wszystkim brak miejsca do zawracania dla ewentualnych autobusów. Sprawa ta wkrótce przestanie być problemem w związku z planami nowych rozwiązań komunikacyjnych w tej części Krakowa. Planowana jest bowiem budowa drogi, która połączy ulicę Stella – Sawickiego z budowanym Małopolskim Centrum Nauki po obecnej drodze technologicznej” – pisze radny.

Przy tym obiekcie będzie znajdował się duży parking, także dla autobusów, na którym – według Krzysztonka – można ustanowić przystanek, który będzie również „pętlą” do nawracania. Z kolei przystanek, np. na żądanie, mógłby znajdować się na ul. Życzkowskiego.

„W ten sposób można w ten rejon skierować regularną linię autobusową, której trasa przebiegałaby od ul. Stella – Sawickiego do Małopolskiego Centrum Nauki, a następnie przez ul. Życzkowskiego do al. Jana Pawła II. Długość pojazdu należałoby oczywiście dostosować do możliwości tego obszaru” – dodaje Krzysztonek.

ip

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie