Radny proponuje obniżkę opłat za parkowanie na czas epidemii

Radny PiS Krzysztof Sułowski zwrócił się z interpelacją do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, w której wnioskuje o obniżenie opłat za parkowanie w centrum miasta. Radny chce, by opłaty spadły na czas trwania epidemii koronawirusa przynajmniej do poziomu sprzed niedawnej podwyżki.

Składając interpelację radny Sułowski podkreślał, że rezygnacja z opłat w strefie płatnego parkowania była bardzo dobrą decyzją. – Rozumiem konieczność przywrócenia tych opłat, ale oszczędności można by szukać gdzie indziej – dodał radny PiS.

Według niego ze względu na dalszą konieczność zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa zasadna wydaje się przynajmniej obniżka opłat. Radny zaproponował, by opłaty spadły do poziomu sprzed niedawnej podwyżki, w ramach której zróżnicowano opłaty za parkowanie w poszczególnych podstrefach (im bliżej centrum, tym drożej).

Jeśli prezydent zgodziłby się na obniżkę, może wtedy więcej osób dojeżdżałoby do centrum własnym samochodem, a nie komunikacją zbiorową.

Przypomnijmy, że opłaty za parkowanie na ulicach w centrum wróciły 4 maja, po 49 dniach przerwy. O taki okres wydłużona jest ważność wydanych i kupionych wcześniej abonamentów na postój w strefie.

GS

Najnowsze

Co w Krakowie