Radny Wantuch z zarzutem podżegania do niszczenia billboardów antyaborcyjnych

Tego radny Łukasz Wantuch się nie spodziewał, kiedy inicjował akcję przeciwko antyaborcyjnym plakatom z martwymi płodami. Teraz zostanie mu postawiony zarzut podżegania do niszczenia mienia, własnie owych billboardów antyaborcyjnych. Jeśli zostanie skazany, straci mandat radnego i nie będzie mógł kandydować ani na radnego, ani na posła.

O zarzutach, które na nim ciążą, poinformował sam Łukasz Wantuch. „Stało się. Czeka mnie sprawa w sądzie. Został mi postawiony zarzut podżegania do zniszczenia mienia. Chodzi o zaklejenie billboardów antyaborcyjnych” – napisał radny Przyjaznego Krakowa na swoim Facebooku. Informację o zarzutach otrzymał z policji.

Stało się. Czeka mnie sprawa w sądzie. Został mi postawiony zarzut podżegania do zniszczenia mienia. Chodzi o zaklejenie billboardów antyaborcyjnych.

Posted by Łukasz Wantuch on Thursday, June 10, 2021

W ubiegłym roku radny Łukasz Wantuch doprowadził do tego, że z antyaborcyjnych billboardów zniknęły makabryczne zdjęcia martwych płodów. Stało się tak po jego interwencji w firmie reklamowej, która po rozmowie z radnym zgodziła się zasłonić zdjęcia. I zarzuty mają dotyczyć namawianie do zmiany treści plakatu. W sprawę zaangażowana jest Ordo Iuris.

Sprawę rozstrzygnie sąd. Jeśli uzna winę radnego i wyda wyrok skazujący, Łukasz Wantuch straci mandat radnego. Nie będzie mógł także ponownie kandydować.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie