Rafał Fronia opowie o Narodowej Wyprawie na K2 i „Anatomii Góry”

Publikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zdobyły tysiące czytelników. W książce „Anatomia Góry” Rafał Fronia podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują wdrapać się na ich szczyt. Już 30 sierpnia w Empiku Bonarka w Krakowie okazja do spotkania z himalaistą.

Rafał Fronia to jeleniogórzanin, maratończyk, członek Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Mówi o sobie: „Romantyk Gór Wysokich”. Zasłynął publikowanymi w internecie dziennikami z Narodowej Wyprawy na K2 w 2018 roku. Był uczestnikiem wielu wypraw w najwyższe góry, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak zimą, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobywca Gaszerbruma II i Lhotse. Jest kartografem i właścicielem Wydawnictwa PLAN. Książka „Anatomia Góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami” jest jego literackim debiutem. Publikacja ukazała się na rynku 4 lipca nakładem Wydawnictwa SQN. Autor opowie o niej podczas spotkania z czytelnikami, będzie także możliwość zdobycia jego dedykacji lub podpisu.

Szczegóły dotyczące spotkania:

30 sierpnia (czwartek), godz. 18.00, Empik Bonarka, ul. Kamieńskiego 11

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/2310283225868387/

O książce:

Zrozumieć górę i tych, którzy próbują ją zdobyć

Publikowane przez niego dzienniki z Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w 2018 roku zdobyły tysiące czytelników. W tej książce Rafał Fronia podejmuje próbę wyjaśnienia, dlaczego najwyższe góry są tak kuszące i co sprawia, że mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa co roku setki śmiałków próbują wdrapać się na ich szczyt. I jak te góry zmieniają człowieka.

Anatomia Góry to niezwykła opowieść o himalaizmie i obcowaniu z górami. To pełne emocji opisy wypraw w Andach, Pamirze, Himalajach i Karakorum. To szaleńcze przygody, górskie cuda, tragedie i sukcesy. A wszystko to okraszone kulisami ostatniej polskiej wyprawy na K2 oraz charakterystyką kolegów himalaistów.

Sięgnij po tę opowieść i poczuj się, jakbyś tam był. Ta książka poniesie Cię na szczyty ośmiotysięczników bez wychodzenia z domu!

(ip)

fot. materiały prasowe

Najnowsze

Co w Krakowie