Rafał Majka walczy o swoje dobre imię. „To pomówienia”

fot. Rafał Majka / Facebook

W tej sytuacji nie mógł milczeć. Rafał Majka zareagował na informacje, które pojawiły się ostatnio we włoskich mediach. Według nich małopolski kolarz miał być zamieszany w aferę dopingową.

Włoskie media, w tym „La Gazzetta dello Sport” przytoczyły słowa kilku osób aresztowanych w aferze dopingowej. Pojawiły się tam m.in. wypowiedzi dyrektora sportowego grupy kolarskiej Altopack, Andrei Del Nisty, który zeznawał podczas śledztwa dotyczącego śmierci byłego zawodnika tej grupy, Linasa Rumsasa.

„Kiedy Majka był trenowany przez Fredianiego, to brał testosteron i wyrzucał opakowania do ogrodu sąsiadującego Tomei… Kształt szczęki Majki się zmienił, bo od testosteronu nabiera ona bardziej kwadratowego kształtu” – powiedział Del Nista.

Del Nista miał też namawiać na doping Gracjana Szeląga. Polak twierdzi, że odmówił, ale La Gazzetta zapewnia, że Szeląg zmienił zdanie i przyjmował doping. – Jeśli chcesz pojechać dobrze, to zrób jak mówię. Jeśli nie, to rób co chcesz. Widziałeś Rumsasa, w dwadzieścia dni „ustawił” sezon [wygrywając wyścigi]. Musisz też spróbować – namawiano Szeląga.

Teraz na zarzuty odpowiada Majka, który zamieścił oświadczenie na profilu społecznościowym na Facebooku.

W związku z doniesieniami mediów i różnego rodzaju publikacjami, w których przy moim nazwisku pojawia się słowo „doping” oświadczam, że nie ma mojej zgody na tego typu nadużycia będące pomówieniami, które mogą narazić mnie na utratę zaufania przyjaciół oraz kibiców i godzą bezpośrednio w moje dobre imię.

Bezrefleksyjne powielanie tego typu nieprawdziwych informacji naraża na szwank mój wizerunek sportowca i stanowi atak na moje dotychczasowe osiągnięcia, do których doszedłem wyłącznie ciężką pracą, wyrzeczeniami i częstą rozłąką z rodziną.

Z dumą reprezentuję swoją drużynę kolarską oraz mój kraj na imprezach międzynarodowych i nie mogę pozwolić, by moje nazwisko było zestawiane z nieuczciwą działalnością, z którą nie mam nic wspólnego. Nigdy też nie byłem członkiem drużyny Altopack, wobec której obecnie toczy się postępowanie w sprawie łamania przepisów antydopingowych.

(wm)

Zobacz także