Ratują życie noworodków, ale nie mają sprzętu. Ruszyła zbiórka!

Lekarze Oddziału Klinicznego Neonatologii Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie zwrócili się o pomoc w zbiórce środków na nowy aparat USG.

Pacjentami oddziału są dzieci z wadami wrodzonymi, noworodki z ciąż patologicznych oraz po niedotlenieniu okołoporodowym. Postęp medycyny oraz zaangażowanie personelu medycznego pozwala na ratowanie zdrowia i życia tych maluchów. Nierzadko jest to bardzo długi, żmudny i niezwykle skomplikowany proces leczniczy, który nie byłby możliwy bez specjalistycznego sprzętu medycznego, umożliwiającego wspomaganie, a czasem nawet zastępowanie podstawowych czynności życiowych człowieka takich, jak oddychanie czy odżywianie. 

„Niestety zakup aparatu spełniającego kryteria dla oddziału o najwyższym, trzecim stopniu wyspecjalizowania, to kwota sięgająca ponad 200 tysięcy złotych. Mając na uwadze dobro, zdrowie i życie naszych pacjentów w imieniu całego zespołu lekarskiego oraz fundacji NEONATUS bardzo prosimy o wsparcie w realizacji zakupu wysokospecjalistycznego aparatu USG” – czytamy w opisie zbiórki.

We wtorek lekarze z krakowskiej placówki byli też gośćmi programu Dzień Dobry TVN, podczas którego zaapelowali o pomoc. Każdy może pomóc poprzez wpłatę środków podczas zbiórki na stronie siepomaga.pl.

Najnowsze

Co w Krakowie