Referendum. Podpisów jest już znacznie więcej

70 tysięcy osób podpisało się już pod wnioskiem o referendum w sprawie odwołania Jacka Majchrowskiego – poinformowała Logiczna Alternatywa. To oznacza, że inicjatorzy zmiany na stanowisku prezydenta Krakowa zebrali już dziesięć tysięcy podpisów więcej, niż wymaga tego prawo. Organizacja referendum wydaje się być więc przesądzona.

– Przed nami ostatnie dni zbierania podpisów! Mamy już 70 tys., ale chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas, więc zbieramy dalej. Jeszcze się nie podpisałeś? Masz czas do 20 lipca! – apeluje Logiczna Alternatywa na swoim profilu na Facebooku.

Po tym terminie wszystkie podpisy zostaną złożone w Państwowej Komisji Wyborczej. Urzędnicy muszą zweryfikować dane osób, które widnieją na listach. Jeśli przynajmniej 60 tysięcy ze wszystkich zebranych podpisów będzie prawidłowa, wówczas ogłoszone zostanie referendum, w którym krakowianie będą mogli opowiedzieć się za lub przeciw Jackowi Majchrowskiemu.

Referendum odbędzie się prawdopodobnie na początku października. Żeby wynik był wiążący, udział w głosowaniu musi wziąć około 120 tysięcy uprawnionych.

Jeśli będzie wymagana frekwencja i większość opowie się za odwołaniem obecnie urzędującego prezydenta, władze w mieście obejmie komisarz wyznaczony przez Prawo i Sprawiedliwość.

(rg)

fot. Logiczna Alternatywa

7 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie