Rekordowy 2015 rok Kraków Airport

To był rekordowy rok dla krakowskiego lotniska w Balicach. W ubiegłym roku Kraków Airport obsłużyło aż 4 mln 221 tys. pasażerów. To aż o 11% więcej niż przed rokiem. Rekordowy okazał się być również grudzień, gdy z usług krakowskiego lotniska skorzystało 305 tys. pasażerów (o 14% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku, przyp. red.).

Kraków Airport zanotował w ubiegłym roku nie tylko wzrost liczby pasażerów, ale również większą niż zazwyczaj liczbę operacji lotniczych, która wyniosła ponad 36 tys. To najlepszy wynik wśród wszystkich regionalnych lotnisk w całej Polsce.

– Wiedzieliśmy, że to będzie dobry rok, ale nie spodziewaliśmy się, że aż tak dobry.  Obsłużyliśmy ponad 400 tys. pasażerów więcej niż w ubiegłym rokuCieszą nas szczególnie wyniki osiągane przez nowych przewoźników – British Airways, KLM, Swiss International Air Lines. – podkreśla Jan Pamuła, prezes Kraków Airport. – Po kilku miesiącach operowania z Krakowa linie te zwiększają częstotliwość lotów, KLM nawet dwukrotnie – z 7 do 14 rejsów tygodniowo. To pokazuje, że mamy klientów gotowych zapłacić nieco więcej za produkt o wyższym standardzie

W tym roku krakowskie lotnisko planuje obsłużenie 4,5 mln pasażerów. W dodatku Kraków Airport zapowiada uruchomienie siedmiu nowych kierunków regularnych i czterech czarterowych.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie