Rekordowy lipiec w Balicach

Krakowskie lotnisko pobiło kolejny rekord, ten jest pod znakiem Światowych Dni Młodzieży. Wielu pielgrzymów, którzy zdecydowali się na uczestniczenie w ŚDM, jako środek transportu wybrali właśnie samolot.

W lipcu Balice obsłużyły 488 tys. 406 pasażerów, to najlepszy wynik w całej historii krakowskiego lotniska. W porównaniu z lipcem ubiegłego roku, to wzrost aż o 13 proc. Wpływ na to miały oczywiście Światowe Dni Młodzieży.

– Wydarzeniem lipca była niewątpliwie wizyta papieża Franciszka. Do tej pory święty Jan Paweł II, Benedykt XVI oraz papież Franciszek w sumie trzynaście razy skorzystali z usług krakowskiego lotniska. – powiedział Radosław Włoszek, p.o. prezesa Kraków Airport.

Balice zanotowały również największą liczbę pasażerów obsłużonych w ciągu zaledwie jednego dnia. 24 lipca z usług krakowskiego portu lotniczego, skorzystało aż 19 tys. 746 osób.

– Jeszcze za wcześnie na podsumowanie ŚDM na krakowskim lotnisku. Szczyt sezonu letniego w Kraków Airport zbiegł się w czasie z powrotami pielgrzymów do domów. Pracownicy wszystkich służb na terenie lotniska, niezależnie od firmy czy organizacji w której pracują, są zaangażowani w pomoc pasażerom na lotnisku. – powiedział Radosław Włoszek, p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport.

W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 200 dodatkowych operacji lotniczych. To zarówno dodatkowe rejsy linii regularnych, jak i loty czarterowe.

(tt)

Najnowsze

Co w Krakowie