Rekrutacja do przedszkoli. A jednak zaświadczenie o szczepieniach nie będzie konieczne. Dzięki koronawirusowi

fot. hoyasmeg via Foter.com

To ważna informacja dotycząca rekrutacji do przedszkoli. Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki, zwróciła się do członków przedszkolnych komisji rekrutacyjnych z prośbą o uwzględnianie jako dokumentu potwierdzającego spełnianie kryterium dotyczącego obowiązkowego szczepień oświadczeń rodziców lub książeczek szczepień. Rozważane jest także wydłużenie terminu rekrutacji.

Jeszcze na ostatnim posiedzeniu Komisji Edukacji urzędnicy wykluczali możliwość zastąpienia zaświadczenia jakimś innym dokumentem. „W obecnej sytuacji koniecznym jest ograniczenie wizyt rodziców w ośrodkach zdrowia” – czytamy w piśmie wiceprezydent przesłanym do przedszkolnych komisji rekrutacyjnych. Jest w nim sugestia, by uwzględniano oświadczenie rodzica o wykonywaniu obowiązków szczepień u dziecka starającego się o przyjęcie do przedszkola. Innym rozwiązaniem mogłoby być przedstawienie przez rodzica książeczki szczepień, w której odnotowane zostały terminy ich wykonania.

Ale to nie jedyna ważna wiadomość dotycząca tegorocznej rekrutacji do przedszkoli. Ze względu na wprowadzone ograniczenia w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa Urząd Miasta analizuje możliwość wydłużenia rekrutacji. Zgodnie z ciągle obowiązującym harmonogramem zapisy w pierwszym etapie rekrutacji kończą się 29 marca.

GS

Jak było na Komisji Edukacji

http://Rekrutacja do przedszkoli. Rodzice mogą mieć kłopoty ze zdobyciem zaświadczenia o szczepieniach

Zobacz także