Rekrutacja do przedszkoli. Miasto zapewnia, że nikt nie zostanie na lodzie

fot. hoyasmeg via Foter.com

Wraz z zakończeniem rekrutacji do krakowskich samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018 ponad 400 dzieci zostało na lodzie. Drugi etap, czyli rekrutacja uzupełniająca, odbędzie się pod koniec czerwca.

– Choć po pierwszej rekrutacji w samorządowych przedszkolach zabrakło miejsc dla ponad 400 dzieci, nie ma powodów do niepokoju – mówi zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król. Jesienią uruchomione zostaną dwa kolejne duże przedszkola, a sporo wolnych miejsc jest jeszcze w publicznych przedszkolach niesamorządowych, działających również „za złotówkę”. Ich właściciele deklarują, że są w stanie od września uruchomić kolejne oddziały. Pod koniec czerwca odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.

– Nowe przedszkola zostaną otwarte na os. Kościuszkowców, będzie w nim 250 miejsc, czyli 10 oddziałów, oraz przy ul. Rydygiera, które jest w stanie przyjąć 100 dzieci. Tanie niesamorządowe przedszkola mają jeszcze ponad 200 wolnych miejsc i deklarują, że od września mogą uruchomić około 300 dodatkowych miejsc. Tak więc w nowym roku szkolnym spodziewamy się około 600 dodatkowych miejsc przedszkolnych, co zapewni nam nadwyżkę – powiedziała wiceprezydent Katarzyna Król podczas konferencji prasowej, na której zaprezentowano wyniki rekrutacji do przedszkoli.

Wiceprezydent zaapelowała także do rodziców, aby zapoznali się z ofertą przedszkoli publicznych niesamorządowych („za złotówkę”), ponieważ wciąż dysponują one wolnymi miejscami. Przypomniała, że dzięki decyzji, by podnieść dotację dla takich placówek ze 100 proc. do 115 proc., liczba tanich miejsc przedszkolnych wzrosła o prawie 2 tysiące.

(wm, krakow.pl)

fot. hoyasmeg via Foter.com

Zobacz także