Remont, wypadek i ogromny korek. Nastaw GPS na objazdy!

fot. GDDKiA

Rozkopana droga, pracujący w upale robotnicy i purpurowi z nerwów i temperatury kierowcy. Właśnie mamy kolejny remont i wypadek na A4, ale cały sierpień pod kątem utrudnień w ruchu zapowiada się wyjątkowo paskudnie.

Od poniedziałku znów coś grzebią przy autostradzie A4 w Staniątkach, w kierunku z Bochni do Krakowa. To znaczy fachowo nazywa się to prace gwarancyjne „wynikające z potrzeby korekty niwelety jezdni lewej autostrady”.

A po polsku i w praktyce? Kierowcy po prostu muszą uzbroić się w cierpliwość i z powodu prac przygotować się na co najmniej kilkanaście minut stania.

Jakby tego było mało, to w środę przed południem na remontowanym odcinku doszło do… stłuczki. Co to oznacza, nie musimy Wam mówić. Wyglądało to tak:

fot. GoogleMaps

Inna sprawa, że to już norma, iż podczas robót czy wypadków na autostradzie, setki gapiów zamiast jechać przyglądają się poboczu, a to najprostsza droga do stłuczki.

Tymczasem w Krakowie…

Remont w Staniątkach ma potrwać do piątku i w tym czasie na wszelki wypadek lepiej ustawić w GPS funkcję „sprawdź objazdy”.

Krakowianie w sobotę nie powinni jej jednak deaktywować, bo tego dnia zapowiada się armagedon w okolicach ulicy Grzegórzeckiej.

Jej fragment zostanie zamknięty z powodu remontu torowiska, więc kierowcy zaczną przepychać się bocznymi drogami. Jak to będzie wyglądało, trudno sobie wyobrazić.

Należy też pamiętać, że dziś w Krakowie rozpoczął się remont jednego pasa ul. Kamieńskiego w kierunku Wieliczki. 

Szybciej pieszo

Jakby tego było mało, to przed nami długi weekend i tradycyjne pielgrzymki turystów w kierunku Zakopanego. Tam też sprytny GPS będzie na wagę złota. A czasem nawet nie GPS, ale… niezła kondycja.

Niedawno udowadnialiśmy bowiem, że trasę Biały Dunajec – Zakopane szybciej można pokonać pieszo niż samochodem (przeczytasz o tym TUTAJ). I to w dzień powszedni, więc co będzie się działo w długi weekend?

dn

zdjęcie tytułowe / fot. GDDKiA

Ten remont to są jakieś jaja. Szybciej przemieszczasz się pieszo niż autem!

Zobacz także