Remont za remontem na A4 do Katowic. Kierowców czekają zmiany i zamknięte zjazdy

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na 61-kilometrowym odcinku autostrady A4 między Katowicami i Krakowem. Zaplanowane remonty mają zakończyć się w 2027 roku. Wtedy wygaśnie dotychczasowa koncesja Stalexportu Autostrady Małopolskiej S.A., a droga powinna przejść w ręce państwa.

Zakres prac obejmuje także remont wszystkich przejazdów awaryjnych, trzech węzłów autostradowych, trzech wiaduktów w ciągu i nad autostradą oraz nawierzchni na placach poboru opłat. Przygotowane powinny zostać nowe miejsca obsługi podróżnych oraz nowe odwodnienie całego odcinka.

Obecnie czekają nas kolejne roboty drogowe na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach. W związku z tym zapowiedziano już zmiany w organizacji ruchu.

W poniedziałek, 14 sierpnia, otwarty został zjazd z drogi S1 na autostradę A4 dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa, ale 17 sierpnia zamknięta zostanie łącznica Kraków – Cieszyn. Jest to zjazd z autostrady A4 w kierunku Krakowa na drogę S1 w kierunku Cieszyna.

Objazd dla kierowców został wyznaczony autostradą A4 do węzła Murckowska w Katowicach, a następnie przez DK86. Także 17 sierpnia zamknięty zostanie zjazd Łódź – Kraków. Jest to wjazd z S1 od Łodzi na A4 w kierunku Krakowa. Objazd zostanie poprowadzony A4 do węzła Mysłowice, a następnie łącznicami na A4 w kierunku Krakowa.

GDDKiA zaleca kierowcom jadącym S1 od Cieszyna lub Łodzi w kierunku Katowic oraz jadącym autostradą A4 od Wrocławia w kierunku Łodzi lub Cieszyna korzystanie z DK86. Te prace na węźle Brzęczkowice mają potrwać do listopada tego roku. Za to na dniach ma zakończyć się wymiana nawierzchni na węźle Mysłowice.

Poniżej udostępniamy szczegółowy harmonogram działań.

14 sierpnia otwarty zostanie zjazd z drogi S1 na autostradę A4 dla kierowców jadących od Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa. Objazd został poprowadzony przez węzeł Sosnowiec Jęzor, a następnie z powrotem na S1 w kierunku Cieszyna i łącznicą relacji Łódź- Kraków węzła Brzęczkowice.
17 sierpnia zamknięta zostanie łącznica relacji Kraków-Cieszyn tj. zjazd z autostrady A4 z kierunku Kraków na drogę ekspresową S1 w kierunku Cieszyna. Objazd poprowadzony zostanie autostradą A4 do węzła Murckowska w Katowicach i następnie drogą krajową nr 86. Planowane otwarcie łącznicy: koniec września 2023 r.
17 sierpnia zamknięta zostanie łącznica relacji Łódź-Kraków tj. wjazd na A4 w kierunku Krakowa z drogi S1, z kierunku Łodzi. Objazd poprowadzony zostanie autostradą A4 do węzła Mysłowice, następnie łącznicami węzła i ponownie autostradą A4 w kierunku Krakowa. Planowane otwarcie łącznicy: koniec września 2023 r.
na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem, 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź- Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem, 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP”,
na drodze S1, na obu jezdniach (w kierunku do Łodzi oraz do Cieszyna) w rejonie wiaduktu nad A4 – na odcinku ok. 1,8 km 2 zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.
Planowany termin zakończenia wszystkich prac na Węźle Brzęczkowice to listopad tego roku.

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie