Rewolucja na ul. Wybickiego. Są zwężenia i nowe miejsca parkingowe


Poważne zmiany czekają kierowców na ul. Wybickiego. W rejonie skrzyżowania z ul. Krowoderskich Zuchów pojawiły się „szykany” zwężające jezdnię do jednego pasa. – Dążymy do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów – mówi urzędnicy.

Oprócz znaków na jezdni pojawiły się również malowania przejazdów dla rowerzystów, nowe znaki pionowe, a kierowcy zyskali dodatkowe miejsca postojowe.

Z takiego prezentu ucieszą się zapewne klienci pobliskiego urzędu skarbowego. – Zastosowaliśmy rozwiązanie analogiczne do tego na ul. Marii Dąbrowskiej w Czyżynach – mówi KRKnews Sebastian Kowal z Zarządu Transportu Publicznego, odpowiedzialnego za wprowadzanie zmian w organizacji ruchu. 
]
Kowal przekonuje, że zmiany na ul. Wybickiego posłużą poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo – jak pokazują statystyki – to właśnie oni najczęściej padają ofiarami wypadków. – Dobrym przykładem jest ul. Armii Krajowej, na której gołym okiem widać, że wprowadzone słupki powodują, że kierowcy zdejmują nogę z gazu – zapewnia przedstawiciel ZTP i dodaje, że podobnych zmian będzie więcej.

ZTP analizuje newralgiczne miejsca i sprawdza, jakie rozwiązania byłyby możliwe do wprowadzenia. – Każda ulica jest inna, nie ma dwóch takich samych miejsc. Inaczej zachowują się kierowcy i piesi przy szkołach, a inaczej przy sklepach czy biurach – przekonuje. 

Najnowsze

Co w Krakowie