Robert Makłowicz obchodzi urodziny! Czego mu życzycie?

Znawca historii, postać telewizyjna, miłośnik dobrej kuchni i podróżnik. Robert Makłowicz obchodzi dzisiaj 57 urodziny! Z tej okazji przypominamy życiorys pasjonata historii dynastii Habsburgów. 

Robert Makłowicz urodził się w 1963 roku w Krakowie. Ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Studiował historię i prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak nie ukończył żadnego z kierunków.

Od zawsze pasjonuje się historią, a zwłaszcza dziejami Europy Środkowej w dobie panowania Habsburgów, szczególnie zaś dwóch ostatnich władców tejże dynastii – cesarza Franciszka Józefa i cesarza Karola.

Był publicystą Gazety Wyborczej, Wprost, Newsweeka czy Przekroju. Prowadził kultowe programy „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” i „Makłowicz w Podróży”, które były emitowane przez TVP. 

Obecnie Robert Makłowicz prowadzi kanał na YouTube, gdzie publikuje filmiki z przepisami kucharskimi. Miłośnik historii prowadzi także słuchowiska o dynastii Habsburgów. Pokazuje także kulinarne podróże. 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie