Robert Makłowicz odchodzi z TVP. Dopadł go „lepki jęzor polityki”

Polska rozpoczęła wtedy negocjacje w sprawie przystąpienia do Unii Europejskiej, dla Wisły bramki zaczął strzelać nieznany do tej pory nikomu Tomasz Frankowski, a na liście przebojów Trójki królowała Celine Dion z hitem „My Heart Will Go On”. Robert Makłowicz zaś zaczął nagrywać dla TVP programy kulinarne. Dziś ta historia dobiega końca.

Makłowiczowi od dłuższego czasu było nie po drodze z nowymi władzami telewizji publicznej. Czara goryczy przelała się kilka dni temu. Znany krytyk kulinarny rodem z Krakowa stwierdził, ze jego wypowiedź została zmanipulowana.

„Z pewnym opóźnieniem, wywołanym nieobecnością w naszej Ukochanej Ojczyźnie, obejrzałem spot reklamowy Telewizji Polskiej, a w nim siebie, prawiącego komplementy pod adresem tejże. Słowa, których użyłem, dotyczyły programu Bake Off: Ale ciacho! – o czym świetnie wiedzieli realizujący spot – jednak świadomie i bez mej wiedzy zacytowali je w innym kontekście” – napisał 12 marca na Facebooku.

Potem sprawy potoczyły się szybko. W piątek wieczorem Makłowicz poinformował, że TVP odstępuje od realizacji cyklu „Makłowicz w Podróży”.

„Dostarczono mi przed chwilą kurierem urzędowe pismo, w którym TVP odstępuje od umowy na realizację cyklu „Makłowicz w podróży” z chwilą odebrania epistoły. To oznacza, że po prawie dwudziestu latach me programy niebawem znikną z anteny telewizji publicznej, a niektóre nakręcone już premierowe odcinki nie zostaną przez nią kupione i wyemitowane. Domagałem się publicznie i domagam nadal wycofania spotu reklamującego TVP, w którym zmanipulowano mą wypowiedź, umieszczając ją w kontekście bieżącej polityki, której lepkiego jęzora starałem się w swej telewizyjnej aktywności unikać, jak pocałunku śmierci. Jednak nie udało się, pozostał absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek na kwaśno w barze dworcowym za Gomułki” – napisał na portalu Facebook.

 

Fani Makłowicza szybko zaczęli dodawać mu otuchy.

„Panie Robercie, jesteśmy wszycy z Panem!!! Są inne stacje, które mam nadzieję, że szybko zakontraktują Pana! Mam też nadzieję, że zna Pan swoją wartość i wartość swojego cyklu .. TOP LEVEL!!! Czekamy na emisję w normalnej telewizji!!!” – napisał jeden z nich.

Podobno TVP ma już następcę, a oto próbne nagranie (uwaga, padają wulgaryzmy):

https://youtu.be/xslC7ERioKM

JS

fot. maklowicz.pl

Makłowicz ostry jak nigdy! Idiotyzmy, burdele i fatalny 2016 [wywiad]

Zobacz także