Nowe miejsca pracy dla… urzędników

Będą nowe miejsca pracy w Krakowie! Urzędnicy wyliczyli, że do obsługi rządowego programu „Rodzina 500+”, Kraków będzie musiał zatrudnić kilkudziesięciu nowych urzędników. – Już teraz nie brakuje papierkowej roboty, a jak ruszą wypłaty, to będziemy tu siedzieć chyba po nocach – mówi jedna z pracownic urzędu marszałkowskiego.

Rządowy program dopłat dla dzieci ma ruszyć już 1 kwietnia. Do startu pozostał więc nieco ponad miesiąc, a tymczasem urzędnicy wciąż nie poznali szczegółów dotyczących dokumentów i sposobu realizowania dopłat w ramach programu „Rodzina 500+”. Wiadomo jedynie, że o dopłaty będą mogły starać się rodziny posiadające co najmniej dwójkę dzieci oraz rodziny z jednym dzieckiem, w których dochód na osobę nie przekracza 800, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1200 złotych miesięcznie.

Według wyliczeń urzędu marszałkowskiego, liczba spraw obsługiwanych przez urzędników może zwiększyć się nawet o 12 tys., a to oznacza, że do obsługi programu konieczne może być zatrudnienie nawet kilkudziesięciu urzędników oddelegowanych do obsługi rządowego programu dopłat „Rodzina 500+”.

(pt)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie