Rok 2020 – skandale, kontrowersje. Te sprawy, wypowiedzi i wydarzenia budziły Wasze emocje

Andrzej Duda, Jola Rosiek (fot. Twitter / @Bartek_wwa)

Nasze kolejne podsumowanie roku poświęcamy skandalom i sprawo budzącym kontrowersje. Nie wszystkie trafiały na czołówki serwisów informacyjnych, ale w mediach społecznościowych budziły emocje.

Jola Rosiek i Andrzej Duda

„W zeszłym tygodniu Duda pojawił się w Zakliczynie. Tam przyssała się do niego Jolka, która zrobiła to nie pierwszy raz. Dziewczyna jest znana w otoczeniu prezydenta z podobnych zachowań w przeszłości” – to tylko fragment jednego z kilku tekstów na temat prezydenta i jego fanki. Były zdjęcia i tajemnicze sms-y.

Dramatyczny apel z początków pandemii

„Pracujemy 24 godziny na dobę, brakuje testów, brakuje masek, kombinezonów, brakuje rąk do pracy” – alarmowała w marcu na Facebooku Lidia Stopyra, ordynator Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii w szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie. Apelowała też o spokój i rozsądek. Skutecznie?

Gwiazda chciała zarobić na maseczkach

Na Instagramie piosenkarki Viki Gabor pojawiło się zdjęcie dziewczyny w maseczce ochronnej z napisem Viki Gabor. Gadżety można było kupić w sklepie gwiazdy za 30 złotych. Gadżet szybko zniknął ze sklepu, podobnie jak fotografia Viki Gabor w masce.

Krakowscy artyści ostro o prezydencie

Andrzeju, Andrzeju, czemuś nas zostawił?
I żeś się wygodnie w pałacu ustawił?!
Jarek z kolegami życie nam zatruwa,
Mógłbyś coś z tym zrobić, ale jesteś Duda.
Szkoda, że nie jesteś jednak ostry kozak,
Bardziej niż suweren obchodzi Cię brzoza.

To fragment tekstu piosenki „Krakowiaczek” krakowskiej grupy WU-HAE, która podbiła internet.

Beata Szydło została babcią?

Łukasz Wantuch, krakowski radny poinformował na Facebooku, że premier Beata Szydło… została babcią. I stworzył nawet specjalną rezolucję w tej sprawie.

Robert Makłowicz powiedział coś oczywistego

– To odcinek niemający sobie równych na świecie. Jedyna znana mi autostrada, a mówię o odcinku Kraków – Katowice, która zawsze, na jakimś odcinku jest w remoncie – powiedział Robert Makłowicz podczas jazdy po autostradzie A4. Jego filmik z tą wypowiedzią zrobił furorę w sieci.

Nowa wersja przeboju Macieja Maleńczuka

Boli ich głowa – i nie mogą stać,
i chyba wreszcie chłopcy zrozumieli.
Tyłem do tęczy, że nie warto stać,
bo mogą kiedyś geja spotkać w celi.

To z kolei fragment piosenki Kabaretu pod Wyrwigroszem, w której artyści nie oszczędzali obecnej władzy.

Aplauz i krytyka prezydenta Krakowa

Każda pracownica urzędu, która będzie chciała dołączyć do ogólnopolskiego strajku kobiet, ma do tego pełne prawo – oświadczył prezydent Jacek Majchrowski. I zaznaczył, że choć Straż Miejska trafiła pod komendę policji, ma zakaz ochraniania obiektów będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji. Wypowiedź zyskała wielki aplauz, ale też i krytykę.

Druga twarz kardynała

Reportaż „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” wywołał burzę, której echa będą jeszcze długo słyszalne…

(red)

Zobacz także